| maniac5000 a întrebat:

Salutare tuturor! Am o probema legata de alimentarea laptopului.
Am un Acer Aspire7720G si cred ca se supraincalzeste ....sau nu stiu ce ar putea avea, doarece daca il pornesc merge perfect, in chimb daca pornesc un program precum C4D, sau Photoshop, sau World of Tanks,se opreste brusc. Am luat si un ptogram care sa imi arate temperat, si nu pare sa se incalzeasca ( dupa program ) dar arde destul de tare, Mentionez ca coolerele functioneaza, ce ar putea fi de vina,? Ce ar trebui inlocuit/reparat si cam cat m-ar costa? Il voi duce si l-a reparat dar as vrea sa stiu cam ce ma asteapta. Specificatiile sunt : Intel Core 2 Duo T7500; 3GB DDR2, Nvidia 8600M GT 512 MB.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-are nimic. Asa fac toate laptopurile.Ia-ti un suport cu racire: https://www.google.ro/#q=suport+laptop

| untu a răspuns:

Ori il duci la service ca sa curete laptopul ori ca jocul nu este potrivit pentru acest laptop si de asta se supraincalzeste prea tare!