| UNmicDeeJay a întrebat:

Salutare tuturor, Am o problema cu PC-ul si nu stiu ce sa ii mai fac. Acum cateva zile mi-am reinstalat windows-ul. Este vorba de Windows 7 Ultimate. Dupa ce s-a terminat instalarea ce sa vad. nu gasesc D-ul. In bios il vad. I-am dat si un Repair dupa CD dar nimic. Pe Windows Vista si Windows XP nu are nici o problema imi vede D-ul. Numai pe Windows 7 Ultimate patesc asta. Ma gandeam ca s-ar putea sa fie din cauza Windows-ului pentru ca la instalare, cand imi apar toate partitiile, la Windows Vista partitiile C si D sunt "Primary" in timp ce la Windows 7 Ultimate partitia C este "Primary", iar D este "System". Va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa ii mai fac. As putea lasa Windows Vista dar nu se compara cu Windows 7. Multumesc. Dau si funda.

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Baga windows vista si salveazati datele pe stick sau hard extern apoi cand intri cu windows 7 dai delete la ambele partiti si le faci iar, daca nu merge atunci trebuie sa mergi la un service care iti scoate hardul si il formateaza pe mod extern.

| UNmicDeeJay explică (pentru DenisIonut01):

Datele le am salvate pe stik. Crezi ca daca dau delete la ambele partitii o sa imi vada hardul?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru UNmicDeeJay):

Eu asa am patit, am format hardul in mod extern si apoi am recreeat partitiile pe format primary si totul a mers ok. Daca ai deja win 7 instalat poti incerca in control panel> system and security > administrative tools > computer management > storage > disk management si aici iti apar partitiile, vezi daca iti apare d si incearca sa ai dai format sau create partition.

| hackerulxxx a răspuns:

Sau ai putea sa schimbi placa de baza posibil sa nu suporte versiunea de Windows 7 Ultimate.

| UNmicDeeJay explică (pentru hackerulxxx):

E imposibil sa nu suporte pentru ca am mai avut de n ori Windows 7 Ultimate.