| CiobiStar a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o problema la messenger
Ma arata on 24/24 chiar si atunci cand nu sunt intrat pe cont.Nu stiu exact de ce se intampla lucrul asta, dar e destul de frustrant.Am incercat chiar sa imi dezactivez Facebook-ul si tot on ma arata.Ba mai mult,ceilalti inca imi puteam trimite mesaje si initia apeluri cu mine(chiar daca nu raspundea nimeni)
M-am gandit de asemenea ca ar putea fi cineva pe contul meu, dar nu e nimeni, am verificat.Si chiar de ar fi, nu cred ca ar sta non-stop online.

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pe messenger ti se pot trimite mesaje si initia apeluri catre tine chiar daca tu esti offline. Nu e nevoie sa fii online pentru asta.
Din pacate messenger-ul de la Facebook nu actualizeaza in timp real statusul de online sau offline asa ca nu poti fi sigur de ce ce afiseaza ei. Pe de alta parte daca folosesti Facebook pe telefon chiar daca inchizi aplicatia tu ramai in continuare logat.

| CiobiStar explică (pentru Lioana):

Nu stiu daca ai fost atenta cand ai citit, dar am spus ca mi-am dezactivat facebook.Adica l-am sters.Si tot activ ma arata pentru ceilalti.Si prietenii ma vad active, de cateva zile incoace, non-stop.

| Lioana a răspuns (pentru CiobiStar):

Dupa ce dezactivezi contul o noua logare reactiveaza contul.

| Țoglă a răspuns:

Este opțiune pe Facebook să te deconecteze de oriunde.

| CiobiStar explică (pentru Țoglă):

Am incercat, nu merge nici asa.