| Andrei199306 a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o mica problema daca ma puteti ajuta.
Am avut 2cartele in telefon si anume : una de Vodafone abonament( cartela de la servici ) si cealalta Orange prepay (cartela personala).
Am scos cartela Vodafone din telefon pentru ca a trebuit sa o predau inapoi si spre surprinderea mea inca primesc apeluri de la persoanele pe care le aveam salvate pe acea cartela. Cum este posibil asa ceva? Tin sa mentionez ca nu am facut nici o setare in telefon pentru redirectionarea apelurilor.
Si o alta observatie ar fi aceea ca eu am toate contactele salvate in contul de google. Posibil asta sa fie cauza? Desi de 3 zile ma chinui sa rezolv, intru pe contul de google, caut pe internet..nu gasesc nici un raspuns.
Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ai salvat (copiat) acele numere (si) in memoria telefonului.
O alta explicatie ar fi ca numerele s-au salvat si in contul Google, iar cand au "disparut" din telefon, atunci s-au "restaurat" in memoria lui.

| darrio2007 a răspuns:

Chiar ca este curios. Esti sigur ca ai returnat cartela care trebuia?

| AlexandraP942 a răspuns:

Probabil ai dat persoanelor respective și numărul de telefon Orange și te sună pe acela? Și cum ai contactele salvate în Google cred că îți apar de acolo, altfel nu știu.