| dozovik a întrebat:

Salutare tuturor. Am si eu o problema. Am incercat sa conectez laptopul (cum fac mai mereu) prin HDMI la TV deoarece doream sa ma uit la un film. Dar de o data mi s-a stins monitorul iar pe TV i-mi aparea ca nu este conectat nici un dispozitiv conectat. Daca il sting si il aprind, se incarca emblema de la Windows (apropo detin Windows 7) si cand trebuie sa apara sa introduc parola se face negru ecranul. Singurul mod prin care se aprinde diplayul este sa il conectez la televizor prin cablu normal de video. Atunci se aprinde si televizorul si displayul la laptop. Mentionez ca am intrat la Screen Rezolution si am dat de acolo sa mearga decat pe displayul de la laptop, functioneaza, doar pana scot cablul, dupa care iar se stinge. Daca dau drumu la film sau la muzica funtioneaza totul fara display, decat conectat prin cablu. De ce? Si ce trebuie sa fac sa pot veda din nou?

Ma puteti contacta pe Facebook: Dozovik Florin, puteti lasa un mesaj si va trimit numarul de telefon daca este. mersi mult

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca combinatia asta de taste

FN+ F4 (asa e la mine) sa dezactivezi
http://www.laptopscreenrepair.co.uk/......onitor.jpg