| vily007 a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o problema si daca ma poate ajuta cineva...am un laptop HP si i-am reinstalat windows 8, problema e ca nu ma pot conecta la net prin wifi mai precis nu imi apare iconita de wifi, ma pot conecta la net doar prin cablu. I-am descarcat si drivere dar nimic....ma poate ajuta cineva.
Merci mult

1 răspuns:
| TPUajutor a răspuns:

Buna daca ai instalat toate driverele corect atunci inseamna ca punctul de acces este oprit.Pentru a porni sau a activa punctul de acces va trebui sa tastezi tasta F12 in majoritatea cazurilor la HP. Sfatul meu sa sa privesti pe tastatura la toate butoanele F si vezi unde e simbolul wifi tasteaza. Apropo vezi nu ai undeva un beculet cu semnul wifi? Vezi ce culoare are? Daca nu reusesti anunta-ma si voi incerca sa te ajut.