| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Aș dori o bară gen ce este în fața blocurilor "bară de bătut covoarele" pentru gimnastică și pentru batut covoare. Aș dori să îl plasez la mine în curte, îl betonez. De unde se poate cumpăra acestă bară? Pe olx nu găsesc din păcate.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sudat din teava de 1-11/2".
Vorbesti cu un lacatus, sa-ti faca.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

Sau fara sudura, faci imbinarea cu niste coturi si le lipesti la rece eventual... sau cel mai frumos, prin filetare. Oricum, clar e ca in principiu ai nevoie de un lacatus, desi cu putin noroc ai putea rezolva de acolo de unde le cumperi. Altfel... https://echipamentedejoaca.ro/......t-workout/

| Bula a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Imbinarea cu coturi nu este recomandata pentru gimnastica, fiindca se poate rupe (filetul) si e sursa de accidentare.

| gabicoo a răspuns:

Nu găsești așa ceva în comerț! O faci artizanal! Cheamă un meșter priceput!