| codrutz0000 a întrebat:

Salutare tuturor! As vrea sa imi imbunatatesc si eu pc-ul, ceva mai mult:)

Componente actuale:Procesor:Intel 2core E3300 2,5ghz

RAM:2gb

Placa de baza :Biostar group

Placa video:AMD radeon Hd 6570 2gb

Windows:7ult

In Primul rand as vrea sa mai stiu, daca pentru a rula jocurile mai bine am nevoie de mai multi rami sau un procesor mai bun.

Daca este vorba de procesor va rog sa imi alegeti unul de pe urmatorul site:http://www.magiccomputers.ro/procesoare-c-2.html

PLACA DE BAZA:P4M900biostar

Procesor max 350 ron, si as vrea sa stiu daca alegeti unul, cu cat este mai bun decat cel actual al meu!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Ti-am raspuns deja la intrebare. Procesoare pentru placile de baza pe 775 nu se mai fabrica de mult, deci trebuie sa te orientezi catre un cpu SH.