| Exc1si0n a întrebat:

Salutare tuturor, cum as putea sa rezolv aceasta problema la PC? Error in video card BIOS / Retrace test failed, placa video functioneaza perfect pe alt PC, cand aprind pc-ul nu imi apare nimic pe ecran, dar se aude un beep lung si 2 scurte. Ce as putea face? Sper sa nu fie de la slotul unde se introduce placa video... ca daca ar fi asa cred ca ar trebui schimbata placa de baza. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Un alt slot PCI mai ai pe placa de baza?

| Exc1si0n explică (pentru buzucan):

Nu, nu am. Oricum tot nu am rezolvat problema... Am sa merg la un laborator să văd ce se poate face. În cazul în care trebuie schimbat hdd-u am să-i rog să-mi recupereze datele măcar. În fine.am incercat chiar foarte multe modalități dar degeaba. 1 singur lucru nu am încercat, să bag hdd în alt pc. Dar am să încerc dacă nu.asta e fara un laborator nu am ce face. Mersi pentru răspunsuri.

| Andu122 a răspuns:

Ai dreptate, placa de baza.Ti-ai raspuns singur la intrebare, dar, mai poate fi...slotul video-ului, ceea ce nu cred.Este posibil, dar cred ca ar trebui sa te duci la un specialist. Sper ca te-am ajutat!

| Exc1si0n explică (pentru Andu122):

Si acel slot, se poate schimba?

| Andu122 a răspuns (pentru Exc1si0n):

Da,poti sa itit schimbi slotul.Dar cred ca e greu de montat, si costa cam 2-3 milioane straight face. Ceea ce itit recomand, daca il cumperi, nu il monta singur deoarece este EXTREM de greu.Cu placere!