| Cornellllllll a întrebat:

Salutare tuturor,
De curând mi-am achiziționat o drona model 4Drc, M1 Pro si vreau sa ii schimb camera cu una care se vede mai clar imaginea. As putea face aceasta modificare?
Dau funda celui mai bun comentariu!
Multumesc!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am achiziționat o drona model 4Drc, M1 Pro si vreau sa ii schimb camera ...As putea face aceasta"

dacă ești "artist" (îi mai spusesem asta cuiva) o faci, dacă nu, las-o așa că o paradești

| NLS a răspuns:

Aceasta e drona?

https://www.firstquadcopter.com/news/m1-pro-gps-enabled-eis-4k-drone/

Observi ca are suportul de prindere cam anapoda,
in sensul ca e un corp unitar cu partea superioara. Ce camera vrei sa pui, si mai ales, cum vrei sa o prinzi?

Centrul de greutate al ansamblului e atent calculat.

Daca il muti si cu 1mm, drona isi va pierde din stabilitate.

| Cornellllllll explică (pentru NLS):

Voiam să ii pun o camera sa se vada imaginea mai clar. Camera care e instalată pe ea spui ca e VGA, ma refer la claritate.
Încă nu m-am decis ce camera sa-i montez, voiam sa stiu daca e posibil sa-i montez o altă camera cu claritate mai bună (ai putea sa-mi recomanzi tu una daca te pricepi).
Dacă aș putea face schimbarea asta la ea, de ce anume trebuie sa tin cont, afara de greutate