| Nechifor_Petru_2000 a întrebat:

Salutare tuturor, vreau sa imi cumpar un ceas si nu stiu daca este mecanic sau pe baterii. Aveti idee daca mecanismul Quartz Miyota 2115 este mecanic sau pe baterii?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Din pacate nu. Am gasit poza respectiva pe net iar modelul e cel specificat de tine, deci era clar ca foloseste baterii. Dar stiu urmatoarele: ceasurile de acest tip au o durata destul de mare pe baterie. Perioada minima este de 6 luni, dar eu as zice ca acest model trece de 1 an.

4 răspunsuri:
| Nechifor_Petru_2000 explică (pentru tpuuser999):

Esti sigur că este pe baterii sau este vreo bănuială? Să ştiu si eu un răspuns sigur, daca nu stii întreb pe altcineva.

| Nechifor_Petru_2000 explică (pentru tpuuser999):

Da, m-am documentat si eu si este pe baterii, ai idee cât ține bateria?

| Nechifor_Petru_2000 explică (pentru tpuuser999):

Mulțumesc.

| tpuuser999 a răspuns (pentru Nechifor_Petru_2000):

Din pacate nu. Am gasit poza respectiva pe net iar modelul e cel specificat de tine, deci era clar ca foloseste baterii. Dar stiu urmatoarele: ceasurile de acest tip au o durata destul de mare pe baterie. Perioada minima este de 6 luni, dar eu as zice ca acest model trece de 1 an.