| VyouLee a întrebat:

Salutare tuturor, vreau să învăț limbajul de programare C#, prin lecții video, dar nu găsesc nimic free, vreun video, ceva de acest gen. Mă ajută cineva?
Mersi anticipat =)

Răspuns Câştigător
| Tman a răspuns:

Crede-ma, si eu nu de mult(5 luni) am inceput sa invat sa programez. exista video-uri in care te invata 1-2 smecherii dar daca chiar vrei sa programezi, cauta carti format.pdf online gratuite sau cumpara ceva..se gasesc si manuale mai vechi cand se facea programare in scoala generala( pentru inceput) sau de liceu (mai avansat). acolo se explica mai bine, iti da coduri sa exersezi, scheme cum functioneaza un program si de-astea

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Video uri nu sunt o metoda buna de invatat. tutorialele scrise sunt sfinte...

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa288436(v=vs.71).aspx