| 28cosmin a întrebat:

Salutare!
Uitați am și eu o problemă.
Am dat contul meu de Spotify, problema nu este că am dat contul, problema este că persoana asculta muzică și se sincronizează și cu telefonul sau tableta mea chiar daca nu este în aceeași rețea Wi-Fi și invers.

Cum pot face ca persoana să asculte muzică diferită fără a se sincroniza cu telefonul sau tableta pe care ascult muzică?
Doresc ca dispozitivul meu să găsească dispozitive unde se găsește utilizarea spotify doar in rețeaua mea locală.

Cel mai bun răspuns va primi fundă! ☺️

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu poti. Spotify nu are suport pentru profile separate, cum e la Netflix. Cum e un singur profil per cont tot ce e ascultat pe un dispozitiv va aparea si pe celelalte.

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

NU. MAI. DAI. CONTUL. LA. ALTII! E atit de simplu. Persoana aia nu poate sa isi faca cont, ce puii mei?

| 28cosmin explică (pentru GabiDumitrescu):

Am dat contul pur și simplu...
Eu am pus o întrebare serioasă, nu vreau un răspuns ce nu are vreo legătură cu întrebarea mea...

| 28cosmin explică (pentru Wr3nch):

Ideea este că îmi poate apărea nu am nicio problemă... Ideea este că îmi pornește și muzica pe care o ascultă respectiva persoană.

| Feitan a răspuns (pentru 28cosmin):

Asta pentru ca nu stie sa foloseasca spotify-ul persoana respectiva. Cu spotify poti sa asculti muzica pe un singur dispozitiv, poate sa apese -> Select Device (chiar langa bara de unde setezi sunetul *pe versiunea desktop) si sa aleaga acolo pe ce device vrea sa asculte muzica. Nu poate asculta muzica si pe telefon si pe pc in acelasi timp cu spotify.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 28cosmin):

Iar raspunsul e foarte serios si are legatura cu intrebarea.

| Wr3nch a răspuns (pentru 28cosmin):

Pai asta ziceam, cand unul asculta muzica celalt nu poate asculta pentru ca e un singur cont. Daca unul schimba piesa o schimba automat si pentru celalt. De aia nu as imparti spotify, mai ales ca la 5 euro e chiar ieftin. Si acum e promotie si cred ca e gratis o luna sau mai mult.

| Wr3nch a răspuns (pentru 28cosmin):

Nu poti. Spotify nu are suport pentru profile separate, cum e la Netflix. Cum e un singur profil per cont tot ce e ascultat pe un dispozitiv va aparea si pe celelalte.