| sebilika a întrebat:

Salutare!
Un pc cu i5 3,4ghz, 4gb rami si placa asta video http://www.emag.ro/......DRJHXBBBM/ poate rula orice joc aparut pana acum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@sebilika nu te lua dupa pavel ca e paralel rau cu componente, serios. tu vorbesti de pc si el zice ca nu iti merge ca el are un i5 de laptop, doamne fereste
procesorul si placa video ale tale sunt excelente, nu o sa ai probleme la jocuri.
app. 4 gb de rami sunt putini. 8 daca ai, o sa ai un pc de nota 10. bafta

19 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Orice joc il rulezi si cu un pc mai slab. Sper ca nu e un pc preasamblat, ca ai nevoie sa schimbi sursa. De asemenea, e indicat sa fie 8gb ram. Iar in loc de acea placa video, eu as pune http://bit.ly/1BscZy8 ca e mai de viitor.

| lpavel a răspuns:

Da, dar la low din cauza procesorului!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Tu vezi acolo e ca i5 ala? eu joc tot pe ultra si am i5. de unde le scoti tu stii

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca pentru tine cand vezi i5 inseamna tot atunci Bine ai zis : eu stiu! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Pai daca tu ai specificat procesorul, am zis si eu tot despre procesor. cred ca te crezi un neinteles ca vad ca nu explici nimic dar faci afirmatii tembele fara sa explici macar

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce sa explic? Ai citit vreodata cerintele unui joc? happy Conteaza foarte mult puterea procesorului(GHZ) nu numai i5, i7 sau de care o fi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Tu ai vazut ca zice ca e de 3, 4 Ghz?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

TU ai vazut ce cerinte va avea GTA 5 sau alte jocuri cum ar fi asasin creed unity?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Http://www.game-debate.com/....../index.php

nu e mare branza daca ai un pc facut in 2014. nu prea inteleg ce ti se pare tie exagerat. mai mult mi s-a parut Far Cry 4. ala da chestii scumpe

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi Far cry 4 nu are cerinte mai mari decat Unity sau Sniper Elite 3 si altele...

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Sniper elite 3 e mic pe langa FC 4 ce sa mai zic de AC.

Sniper elite http://www.game-debate.com/....../index.php

FC 4 http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=8147&game=Far%20Cry%204

AC http://www.game-debate.com/....../index.php

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi pe pc-ul meu, FC 4 merge iar celelalte cu buguri mari, deci nu merg... happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Pai ce componente ai?

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Laptop i5 2,5 ghz
rami 8 gb
placa video Nvidia GT 630 2gb

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

rolling on the floor pai ce faci mai tu? compari un laptop cu un pc? vai de mine. pai tu ai si procesor si placa video vai de mama lor. de aia mie imi merge si AC Unity si toate, si tie nu. ma tot gandeam ce naiba. trebuia sa zici asa de la inceput

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza ce ai ci componentele!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Conteaza si ce ai. daca tu intri aici cu mentalitatea asta e clar. uita-te aici numai la procesoare si fa diferenta

procesorul i5 l-am luat pe cel mai bun, poate tu nici pe ala nu il ai dar sa vezi diferenta intre unul de laptop si unul de pc ca tot ziceai "pai nu conteaza ce ai"

ce ai tu
http://s24.postimg.org/eyomryeg5/capture_20150312_194333.png

si eu
http://s27.postimg.org/t0lrb3hcz/capture_20150312_194437.png

lasand la o parte placa video, vezi diferenta uriasa intre procesoare? conteaza mult daca e de pic sau laptop. plus ca al meu e quad core, al tau nu prea cred. tu compari un i5 de laptop cu pc, ce naiba

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma Tu cred ca ai probleme mari! CINE a zis ca compara ceva? M-ai intrebat, ti-am raspuns ce am... Cine crezi ca vrea sa se contrazica cu tine? Ai dreptate, TU esti cel mai tare! Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Iar mai? laughing hai ca iti dau ignore ca prostesc de la raspunsurile tale, serios. numai bine