| nashu40 a întrebat:

Salutare!
Un prieten se confrunta cu o problema la Office 2007 si la Skype. In momentul cand da clik pe executabil, la ambele programe ii apare acelasi mesaj :

Windows cannot find:C\Program Files\Skype.exe Make sure you typed the name correctly, and then try again

Sa o luam de la inceput : are windows 7 proaspat instalat,office-ul e cu serial bun,acceptat,am incercat sa dezinstalez si sa instalez iar, am oprit temporar antivirusul (esset smart security), dar de fiecare data acelasi mesaj.Am intrat si direct unde sunt instalate programele si am incercat si cu executabilele de acolo,dar tot nimic.
Eu am acelasi windows ca si el si la mine au mers fara probleme.
Singurul lucru care ar mai putea fi mentionat e ca nu a avut driverele originale pentru ca le-a pierdut si i-am gasit eu pe net.
Va rugam mult, avem nevoie de ajutor, de un sfat.
Care sa fie cauza ca nu merg cele doua programe? Ce se poate face?

Multumesc anticipat si toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Ori tu, ori el ati facut o gramada de erori in registrii. Instalari cu erori a Office 2007 sau a altor programe.
Descarca asta si il poti folosi 1 luna.
Dezinstalezi cu el Office si Skype:
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/Your-Uninstaller.shtml
(daca progarmul iti da o eroare la dezinstalarea vreunui program si te intreaba ceva, "yes".
Restart.
Descarca asta gratis si fa o curatenie in registrii:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
Restart si mai faci o data curatenie.
Instaleaza Office.
Descarca Skype si instaleaza-l:
(nu online)
http://www.softpedia.com/progDownload/Skype-Download-7034.html

1 răspuns:
| steff30 a răspuns:

Pai probabil ca el are acele drivere piratate si contin un virus care distruge programul. Sfatul meu este sa reinstaleze din nou aceste doua aplicatii big grin Funda?