| IonutCiobanescu a întrebat:

Salutare, vin cu o intrebare urgenta! Nu demult am schimbat un ecran la Samsung a20e si respectivul om din service mi-a zis ca trebuie schimbata si bateria, eu cand am dus telefonul mi-a incarcat, ok a schimbat-o, acum la cele mai mici atingeri cu masa sau chiar solul se restarteaza si de la 80 ma trezesc la 13, cateodata de la 13 la 80. Daca face contact mai puternic se inchide cu totul si porneste la incarcator dar in bootloop, in recovery imi apare no data on recovery_cause. Am patit la fel de doua ori si ca prin minune a pornit cand l-am scos din priza dar acum vad ca nu, tot bootlop continuu, am dat si repairs apps si wipe cache partitions si nimic. Ce as putea face cu el? Am mare nevoie sa-l fac cumva sa functioneaza pana sambata.

1 răspuns:
| ToX1c a răspuns:

Posibil sa fie conectorul de la acumulator sarit sau acumulatorul are probleme. tot ce poti face daca ai putina experienta cu "fiarele" si daca telefonul nu este in garantie sa ii desfaci tu capacul si sa verifici flexul sa nu fie sarit, dar totusi nu recomand, recomand sa te duci in service. si faza cu bootlop... daca nu ai date prea importante in el, sa incerci sa intri in meniul de resetare, apasand vol up si power. daca nu poti...mai mult n-am ce sa-ti zic ca nu stiu, decat eventual o resoftare daca n-ai norocul sa mai porneasca si aia o face service-ul : )