| Iunix a întrebat:

Salutare, voi ați folosit programil " BES " ( Battle Encoder Shirase )? Credeți că poate afecta procesorul? Adocă să-l degradeze? Să-l strice? Programul îl folosesc când randez videoclipurile ca să limiteze puterea procesorului cu 20%, adică procesorul să nu mai urce până la 100% şi doar până la 80%

2 răspunsuri:
| Maopiscopulesculeandra a răspuns:

Nu, dar eu prefer SONY VEGAS. Gasesti pe Youtube cum sa il iei full, gratis bine inteles
Funda?

| Iunix explică (pentru Maopiscopulesculeandra):

Îi am deja, am mai multe programe de editare, dar prefer Power Director, are o interfață mai ușoară dar e la fel de complex. În timp ce, pentru Sony Vegas ai nevoie de tutorial, pentru Power Director nu ai nevoie. Oricum, întrebarea era despre programul „ BES ", nu despre ce program de editat să folosesc.