| SynapseNinja a întrebat:

Vreau o părere, mai bine spus o informație. Câți dpi îmi recomandați la un mouse? Nu vreau nici ca atunci când mișc un milimetru de el cursorul să ajungă la capătul ecranului, nici să meargă cursorul vai de capul lui. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Eu am mouse de 3200 dpi si folosesc doar 1200.
In gaming ajustez din buton cat vreau si folosesc mouse fix!
Eu zic ca e ok unul mai performant de 3200 dpi!

6 răspunsuri:
| cezar003 a răspuns:

Setari implicite

| Vladut2000L a răspuns:

Eu folosesc 1200 pentru cs go si gta cu 1.3 sens

| MajinVegeta a răspuns:

Maxim 3200 dpi, dar sa aiba reglaj ca sa-l poti seta si mai putin.

| CeramicBoi a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa il folosesti, eu folosesc 1000 dpi cu raw input de la windows, am un razer deathadder 2013 si nu zboara.Merge bine in cs la sens 0.7

| SynapseNinja explică (pentru CeramicBoi):

Vreau să îl folosesc pentru gen ceva birotică (proiecte pentru școală etc) și în unele jocuri (GTA V, GTA San Andreas, Euro Truck Simulator 2, Car Mechanic Simulator 2018, PUBG etc).

| SynapseNinja explică (pentru CeramicBoi):

Cu 1200 sau 1300 dpi merge?