| ciocolatamaruie4 a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe amazon.it. Mi-am facut cont si mi-am pus cardul.
Citisem pe internet ca la plata pot opta sa faca ei conversia sau pot lasa ca banca mea sa o faca. Intrebarea este: bifez la LEI sau la EURO daca vreau cursul valutar al bancii mele?
Daca las EURO si am lei pe card e vreo problema? Mi se pare prea mare cursul valutar pe site...
Ce alte lucruri importante ar trebui sa mai stiu in legatura cu Amazon? Mersi fain! happy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti Revolut. Altfel orice ai alege, folosind un card de la banca vei suporta un curs mult mai mare

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

In teorie, daca Amazon accepta plata in lei, cea mai buna solutie e sa faci direct plata in lei, pentru ca pretul pe care il vezi, ala o sa il platesti

TOTUSI

NU STRICA DELOC sa verifici ce a spus suntserios, si sa vezi daca nu cumva conversia in euro prin revolut o sa te duca la un pret mai mic... CHIAR am vazut in nenumarate cazuri cum preturile in lei erau mai mari decat preturile in euro, daca nu ma crezi poti sa intrii chiar acum pe Asphalt 8 si sa vezi ca 15000 de token-e albastre costa in dolari 99$ in euro 99€ si in lei... 502. 49lei

(intr-adevar iti trebuie un VPN sa schimbi moneda, asta asa e, dar deh, cred ca mi-am demonstrat punctulwinking )