| Ionică a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon mobil nou cu Dual SIM, nu la mana a doua. Ce parere aveti despre telefoane mobile Allview S2 Guld Dual SIM, Allview M4 Slim Dual SIM, Allview E1 Tickle Dual SIM, Allview S1i Tytan Dual SIM, Allview M2 Chroma Dual SIM, Samsung SGH-C5212 Fizz Dual SIM? Ce parere aveti despre firmele Allview si Samsung? Ce telefoane mobile cu Dual SIM pana la 500 ron mai stiti? Ce telefoane mobile cu Dual SIM imi recomandati si de ce? Spuneti avantajele si dezavantajele, va rog. Care sunt deosebiri si asemanari dintre telefoane mobile Dual SIM replici si telefoane mobile Dual SIM orginale si care e mai bun? Ce firme fabrica telefoane mobile Dual SIM originale si telefoane mobile Dual SIM replici? Ce sfaturi imi dati? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

In principiu evita cect... allview am auzit ca sunt bunicele. in primul rand faceau gps-uri inainte nu stiu daca si telefoanele sunt la fel de bune

| Daniel TM a răspuns:

Nu ma pricep la dual-sim, dar stiu ceva foarte important, care trebuie sa intrebi inainte sa cumperi unul.
Ar trebui sa intrebi daca in timpul unei convorbiri pe sim1, sim2 este ca si inchis sau este in asteptare, zic asta pentru ca am avut si eu pentru o perioada foarte scurta de timp un dual sim ALLVIEW si cand vorbeam pe sim2 (orange) toti ce apelau sim1(vodafone) auzeau ca si cum as fi avut vodafonul inchis "Pt moment abonatul...", iar cand m-am prins de faza am trecut inapoi la vechiul sistem (2 telefoane 2 sim, mai greu de carat dar asa sigur pot fi gasit si in timp ce vorbesc pe una dintre sim-uri)
Am inteles ca daca vreau sa nu mai patesc faza asta ar trebui dual-simul sa aiba procesor dublu(sau asa ceva, nu stiu sigur pentru ca nu ma pricep)
Oricum cred ca ar fi bine sa apelezi la cat mai multe surse pentru a te informa cu privire la telefoane dual-sim, si nu neaparat sa te opresti la un tel dual sim doar pentru ca e mai ieftin, sau ti-l place

| Virel a răspuns:

Iti recomand Allview S2 Guld. Eu sunt foarte multumit de acest model.