| SynapseNinja a întrebat:

Vreau să îmi fac un cont de Netflix si nu functioneaza. Acum câteva zile mi-am facut cont pe Revolut și vreau să mi-l fac pe cardul de acolo. Pe HBO GO mi-am facut și a mers pe fix același card. Cardul este Mastercard. Tin sa mentionez ca in contul Revolut am 50 de lei. Mersi frumos.

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Netflix nu accepta plata cu carduri virtuale peste tot. Doar in anumite regiuni. In Romania nu merge. Foloseste un card real. Si vezi sa ai pe el macar cativa lei. Prima luna e gratuita, dar trebuie sa ai bani pe el ca altfel nu merge.

| sonya a răspuns:

Buna,

Cine stie din ce cauza nu functioneaza, insa ceea ce a zis Gizaz nu e corect. Am facut cont de Netflix cumparat cu cardul Revolut! Deci se poate! Alta e problema si cauta sa vezi care e.