| BoGdY1107 a întrebat:

Salutare, vreau sa îmi mut fișierele dintr-un laptop in calculator, cum fac sa le mut fara un stick sau un program gen Team Viewer?
Ceva sugestii?
Mulțumesc!

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Demontezi hard disk-ul din laptop-ul OPRIT, il conectezi pe calculatorul OPRIT, dupa care pornesti calculatorul si copiezi toate fisierele ce ai nevoie.
Dupa copiere opreti din nou calculatorul, muti inapoi hard disk-ul in laptop.
La sfarsit, folosesti atat calculatorul, cat si laptop-ul normal, ca si inainte.

| Gabriel9707 a răspuns (pentru Bula):

Hard disk-ul de la laptop nu s-ar potrivi la calculator.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Gabriel9707):

Daca nu stii, nu te baga.
Se potriveste fara nicio problema.
Doar ca are 5400rpm.

| Bula a răspuns (pentru Gabriel9707):

Eu folosesc doar doua, in PC-ul meu... happy

| BoGdY1107 explică (pentru Gabriel9707):

Se potrivesc mufele, exact singura chestie ce e necesara, ca doar il cablez, nu il pun sa stea acolo

| BoGdY1107 explică (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Stiu ca se potrivesc, dar si hard-ul laptopului tot 7200rpm are big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Exista si posibilitatea de a crea o mini-retea locala din cele doua calculatoare, cu intermediul unui router.
Trebuie doar sa creezi un grup comun si sa admiti distribuirea prin retea (share) pentru partitia /folder-ul /fisierele pe care doresti sa le copiezi.

| BoGdY1107 explică (pentru Bula):

Am....prin retea vreau, am si routere, dar cum?
asta imi e intrebarea, le conectez pe amandou la acelasi router cablate si le dau share?

| sierra1 a răspuns:

Scrie datele pe cd, dvd dau brd. Durează mult timp dar dacă n-ai altă soluție așa faci. Sau faci o rețea locală (peer-to-peer dacă te descurci) și prin cablu torsadat, transferi instantaneu (față de procedeul anterior) datele utile

-- sărbători frumoase --

| Andreeush a răspuns:

Trimitele prin e-mail pe adresa ta. In felul asta le poti descarca de pe e-mail pe orice pc vrei.

| NLS a răspuns:

Mega.nz
Unde ai 50 GB gratuiți,
Sau
www.filehosting.org
Unde nu ai nevoie de cont și poți încarca și apoi descarca NELIMITAT, fișiere oricât de mari.
Plătești doar cu timp.