| ekkk a întrebat:

Salutare,vreau sa ma ajutati, am un pc Intel i5 4570 3, 2 ghz, placa video gtx 580 325bit si 8 gb ram si vreau sa filmez in cs go(cu preferinta de a avea setarile la maxim sau cel putin mediu)si nu reusesc absolut deloc, lag extrem demult
am vazut altii care filmeaza cu pc-uri mult mai slabe fara probleme
cum pot rezolva asta?

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Cu ce filmezi, daca filmezi OBS atunci asta e problema iti trebuie o placa video mult mai buna pentru OBS, totu si as vrea sa stiu cu ce filmezi OBS, Dxtory, fraps etc

| ekkk explică (pentru alexboss2020):

Am incercat cu obs si e praf, si cu miliris la fel si cu fraps tot la fel, eu nu cred ca e din cauza placi video.
jocul il joc cu totul la high si gta v ma duca

| Tudorcsf a răspuns:

Filmeaza cu fraps cu crack.

| Jipa95 a răspuns:

Vad ca ai placa video Nvidia. Foloseste-te de shadowplay pentru filmari, deoarece comparativ cu OBS, fraps, etc, consuma foarte putinre resurse, iar lag-ul tau va fi diminuat.

| ekkk explică (pentru Jipa95):

Din pacate cere minim seria 600 si a mea e 58o... oricum iti multumesc mult pentru raspuns