| Beaver_Castor_1997 a întrebat:

Salutare,vreau sa reinstalez Windows-ul, DAR as vrea sa stiu daca se poate sa imi salvez toate programele si aplicatiile pe care le am in C, Sau daca nu se poate sa salvez toate programele pe un stick si dupa reinstalare sa le bag in C?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate aplicatiile pe care le ai instalat sunt dependete de sistemul de operare, odata ce ai reinstalat windows ul trebuie sa reinstalezi orice aplicatie

| K0sti a răspuns:

NU! Programele se reinstaleaza!

| dannyel86 a răspuns:

Programele din C contin fisiere care s-au adaugat sistemului de operare, cu care sunt perfect compatibile. Daca pui Windows nou, programele din C pierd legatura cu sistemul de operare si apar o serie de erori care fac aplicatiile nefunctionale. Doar softurile portabile (care nu se instaleaza) pot fi puse pe stick si ulterior copiate inapoi pe C. Cand reinstalezi Windows, trebuie reinstalate automat si programele dorite.