| SynapseNinja a întrebat:

Vreau să știu dacă există vreun program de introdus subtitrări ceva gen ca al YouTube-ului, numai că, să pot schimba fontul, mărimea, culoarea și, în anumite situații, locul textului. Numai că, să fie bară acea bară neagră translucidă. Mă scuzați dacă am fost cam pe neînțeles și vă rog la răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca doresti un player video, in care sa faci orice customizare, POT Player e solutia, cum ti s-a raspuns deja.

Si VLC Player e bunicel, la fel KM Player,

insa POT e primul pe lista. Impreuna cu 2 codecuri suplimentare (pur optionale, pentru calitatea imaginii, caci altfel programul citeste orice format video si fara ele) obtii calitate maxima.
Iar de optiuni pentru subtitrari, nu duce deloc lipsa.

Ca o nota de subsol: orice player video are optiunile dorite de tine, iar bara de progres dispare cand maresti imaginea pe tot ecranul, putand fi si afisata la nevoie.
Insa translucida inca nu am vazut.

IAR daca doresti un plugin pentru interfata Youtube-ului, sa poti customiza in Youtube cele amintite, cred ca ar fi mai intelept sa le trimiti lor un mail,... si poate (doamne ajuta!)... le dai idei.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, da Youtube-ul nu "introduce subtitrari, Au un bot care citesc audio, si transcriu in cc. si nu poti schimba nici font, nici culoare nici marime. pe Youtube. nu functioneaza asa, cc-ul de pe Youtube

| Corneanu_Iulian_1959 a răspuns:

PotPlayer-Program de pus subtitrarea pe film. Faci fontul cum vrei tu. Îl descarci de pe motorul tău de căutare.