| andreyutzzu3 a întrebat:

Salutare. Vreau sa stiu o placa video ceva mai buna, care sa fie suportata de placa de baza Biostar p4m900-m7. Fara FE sau SE.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru sebitzu007):

A zis VIDEO, costele. Treci inapoi la sapa, ai doi!
@andreyutzzu3: Da' nu ne luminezi si pe noi ce procesor/memorie/sursa ai? Citi bani vrei sa dai pe placa video si pentru ce iti trebuie?

| andreyutzzu3 explică (pentru KodrutZ):

Bine. Scuze. Nu am vrut sa ma lungesc prea mult. Am procesor Intel core duo de 2400, 3 gb ram. Nu prea conteaza cat dau, cred ca pana in 2 sute lei as gasi ceva destul de bun avand ij vedere ca am luat procesorul cu 160 si nu?

| andreyutzzu3 explică (pentru KodrutZ):

A, si o vreau pentru jocuri big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru andreyutzzu3):

Pina in 200 RON, nou, nu gasesti nimic. A, da, pentru procesorul tau care e oricum depasit, cea mai buna alegere e ceva SH, in pretul asta gasesti placi foarte bune, gen HD 4870 sau chiar mai noi/mai puternice. Vezi pe forumul computergames.ro, e foarte de incredere sectiunea Bazar.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

P.S. Ai dat cam multisor pe proc 160. Acuma depinde, banuiesc ca e E2180 modelul, nu? In cazul asta, facea maxim 100 RON.

| andreyutzzu3 explică (pentru KodrutZ):

E e6600. Si, comparabil cu celelalte procesoare similare, cred ca l-am luat ieftin

| KodrutZ a răspuns (pentru andreyutzzu3):

De unde, maxim 110 RON puteai sa zici ca e ieftin. Uite, sa nu zici ca vorbesc aiurea - http://forum.computergames.ro/......z-fsb.html
sau http://forum.computergames.ro/......z-fsb.html

| sebitzu007 a răspuns:

Dual core 8 gb ram placa video alenware