| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Vreau să știu care este cel mai folosit sistem de operare dintre Windows 7, Windows 8.0 sau Windows 8.1, Windows 10 și plus de-asta care este cel mai bun sistem de operare tot din aceste variante de sisteme de operare (cât și pentru calculator sau laptop)?

Cel mai bun răspuns primit va primi fundă! happy.

3 răspunsuri:
| florin223 a răspuns:

Salut

Cel mai folosit sistem de operare buessnes este folosit Windows 8, pentru ca toti din corporati si l-au cumparat si de obicei folosesc programe gen excel powerpoint etc.Pe partea de home & gaming aici treaba sta cam asa:Windows XP/7/8 au primit update gratuit la Windows 10.Care eeste cel mai bun? Windows 10 pentru ca ce a fost prost in trecut au remediat odata cu aparitia lui ata pentru laptop cat si pentru pc+ca Windows 10 are si cateva functi pentru monitoare touchscreen

| 28cosmin a răspuns (pentru florin223):

Deci de aici poate ieși că Windows 7+Windows 8.1 sau Windows 10 sunt cele mai bune sisteme de operare și pe lângă asta și cele mai folosite sisteme de operare?
Încă o întrebare mai am când va renunța cei de la Microsoft dacă știi la update-uri de securitate și multe altele referitor la Windows 7?

| florin223 a răspuns (pentru 28cosmin):

Bun
Da intr-adevar cele mai folosite sunt 7/8 si 10

La update Microsoft anunta printr un mesaj direct pe windows cand nu mai ofera update spre exemplu la win 98 au renuntat in 2008 la update uri iar la xp in 2012 deci de aici reiese ca la 98 nu a mai primit update dupa 10 ani si XP ul dupa 11 ani (a fost lansat in 2001)