PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Salutare!
Vreun specialist in calculatoare pe faza?
Am descoperit ca toate piesele din music library sunt duble. e enervant cand vreau sa fac un cd. daca a mai patit cineva si cum a rezolvat aspectul?!
Multumesc frumos!

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sunt duble, sau dublurile sunt de fapt shortcut-uri? Eu am avut cindva problema asta cu niste fisiere, si interesant e ca zapacitul de mine s-a pus sa stearga tocmai fisierele adevarate, nu shortcut-urile happy. A fost bine ca dupa al doilea mi-am dat seama de ce prostie fac.

| PsihoSex explică (pentru cristi202):

Erau efectiv duble, cand trageam muzica in dreapta pentru a arde cd-ul, vedeam ca sunt toate de doau ori. Am descarcat Duplicate Cleaner Pro, si am reusit sa le identific si sterg, dar azi m-am pomenit ca iar sunt duble si aplicatia nu le ma vede duble, imi da rezultat zero la scanare!
Vreo parere si solutie?!
Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihoSex):

Virus.

| PsihoSex explică (pentru anonim_4396):

De unde virus, daca nu descarc nimic, nici filme si nici jocuri nu joc?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihoSex):

Psiho, nu-i musai sa descarci ceva. Il poti lua de pe orice stick/dvd/cd, mai ales daca nu ai un antivirus/antimalware bun. Nici nu iti dai seama cat s-a evoluat la acest cod pentru virus, ai dat o scanare cu antimalware bytes, si cu bitdefender/avast? Nu vad de unde sa se dubleze altfel, nu pricep ideea, doar un virus sincer poate sa faca aceste minunatii, doar daca nu o fi avand vreo functie ascunsa music library desi ma indoiesc, sau inca isi mai ia de undeva acele fisiere totusi ascunse de altfel, pentru ca programul descarcat de tine, ar trebui 100% sa gaseasca acele dubluri.

| Cosminovici18 a răspuns:

Incearca sa faci un CD cu muzica folosind Nero, e mult mai bun.

| RAY a răspuns:

Copieaza piesele din folder sau si acolo sunt dublate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Music library de la icloud? Sau care?

| Marian_Mardare_1984 a răspuns:

Ai un virus in pc in cel mai rdau caz daca ai un antivirus da o scanare de la pc. Daca nu ai antivirus e si mai bine.