| Learoyd a întrebat:

Salutaree! Vreau sa imi achizitionez un subwoofer auto dar nu am gasit pe nimeni care sa se priceapa la subwoofere, amplificatoare. Momentan am 3 variante:
1 - https://www.upcar.ro/......-lk10.html
2 - https://www.cel.ro/......SEyNzwm-l/
3 - https://www.cel.ro/......SMyPT0o-l/
Eu sincer as cumpara pe cel Alpine ca am vazut ca e foarte laudat si e o marca japoneza care pare sa fie buna, doar ca nu stiu daca e ok amplificatorul ala pentru sub. O sa se auda ok?
Si inca o intrebare. Or sa fie montate pe un passat b5, cu cas gamma si vreau sa stiu daca are iesire rca sau trebuie sa iau un adaptor hi low.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" nu stiu daca e ok amplificatorul ala pentru sub. O sa se auda ok?"

e ok de două ori

| Learoyd explică (pentru sierra1):

Si cu ce te deranjeaza asta? Putea sa fie ok si de 3 ori

| sierra1 a răspuns (pentru Learoyd):

"O sa se auda ok? Or sa fie montate pe un passat b5"

bade, n-ai priceput: ok de 2 x adică da, o să se audă ok şi din nou ok chiar dacă e pe b5!

| Learoyd explică (pentru sierra1):

Aa, scuze. Am crezut ca esti admin sau ceva si nu ai voie sa repeti cuvintele? Pai Passat-ul b5 vine oricum cu un sistem audio f bun, boxe de la blaupunkt cu cas Gamma. Ma intreaba lumea daca am bass pus pe ea, asa puternic e. Dar normal statia nu trebuie sa fie mai puternica decat subwoofer-ul? Ca sub are 300w si statia 130 rms?

| sierra1 a răspuns (pentru Learoyd):

"Dar normal statia nu trebuie sa fie mai puternica decat subwoofer-ul?"

nu, e ok așa!

| Stefan33Pavel a răspuns:

Acum e dupa tine ce vrei sa alegi, daca vrei muzica cu bass, si sa audă tare, ia-o pe a 3