| TraSneL a întrebat:

Salutari!
Am cumparat o placa video Sapphire Radeon HD5450 1 gb/64 bit dar cand o pun pe pc nu da nici`un fel de video + ca atunci cand este pusa,pc`ul face intr`una beep beep, am mai pus alte placi video si tot la fel nici`un fel de imagine.
Ce e de facut?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Esti sigur ca placa video e compatibila cu placa ta de baza? beep fara intrerupere asta vrea sa-ti spuna.

| TraSneL explică (pentru gelu1970):

Face beep de cel mult 10 ori, atat!
Dupa este ca si cum ar functiona normal, doar ca nu pleaca sa intre in windows, ramane pornit fara a face nimic.

| gelu1970 a răspuns (pentru TraSneL):

Numara cate beep-uri face exact. numarul de beep semnifica ceva. numara si spune-mi insa ca o paranteza daca iti merge cu placa video ce o aveai si cu asta un...

| TraSneL explică (pentru gelu1970):

Nu am avut alta placa video la el, cand l`am cumparat l`am luat fara, placa care functioneaza acum este cea incorporata, dar am sa revin mai tarziu cu numarul de beepuri facute de pc

| TraSneL explică (pentru TraSneL):

De 12 ori face

| gelu1970 a răspuns (pentru TraSneL):

De 12 ori nu se poate. 11 in anumite placi da e posibil. incearca sa il folosesti cu grafiga anterioara si cumpara o placa video compatibila. nu e exclus ca ceea ce ai cumparat sa aiba o defectiune. imi pare rau ca nu pot sa te ajut mai mult. incearca sa probezi placa in alt calculator si poate o sa iesi putin din ceata.