| VladutzBalaurulThau a întrebat:

Salutari, am o intrebare legata de compatibilitatea intre producatori, anume procesor Intel si Placile Video Radeon, am auzit de la cineva, desi eu nu cred, ca daca am Intel si pun o placa video Radeon, nu va merge, la fel si AMD cu Nvidia. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Am prieteni cu Intel si placi video AMD, si cu procesoare AMD si placi Nvidia si n-au nicio problema. Apropo, Nvidia produce doar placi video, n-au nicio treaba cu Intelul sau AMD-ul.

| killer3023 a răspuns (pentru crysty1222):

De acord cu el. Deși înainte era u fluiditate mai ampla cu Intel Nvidia. Parcă erau făcute pentru ele, dar acum nu se mai simte asa. Acum e doar marketing ce ai tu pe un joc cu logo Nvidia sau Intel inside. E marketing. Am avut Nvidia și 650 ti boost și 950 pe procesor AMD fx 6300, a fost și pe amd fx 4300 și pe amd Athlon x255. Și când am pus Nvidia 650 ti boost pe un amarat de Intel Pentium dual core și ddr2 ia ridicat considerabil performanta acelui pc, echivalent cu al meu fx 6300 (nu pe maxim). Deci contează oarecum.

1 răspuns: