| M7D7L1N a întrebat:

Salutari! Am o mica problema, recent am instalat windows 7 Ultimate pe un Sony Vaio si nu ma mai lasa sa schimb setarile video de la nici-un joc! De ce? Eu ma gandesc sa nu fie de la placa video, dar o data ce am instalat toate driver-ele ar fi trebuit sa mearga. Aveti habar ce problema poate fi?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Atunci cel mai sigur iti lipseste driverul placii video. Intra pe site-ul fabricantului si acolo va detecta modelul care il detii apoi iti va facilita un driver care il vei gasi la drivere (video).

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca sant jocuri vechi nu poti seta nimic windows 7 are optiuni de rulaj pentru jocurile moderne.

| M7D7L1N explică (pentru mgtow):

Nu sunt vechi : exemplu Gta 4, dar imi zice ceva de CPU si GPU, placa video are 1696 GB, RAM 4 GB si etc...

| mgtow a răspuns (pentru M7D7L1N):

Atunci cel mai sigur iti lipseste driverul placii video. Intra pe site-ul fabricantului si acolo va detecta modelul care il detii apoi iti va facilita un driver care il vei gasi la drivere (video).

| K0sti a răspuns:

Sigur ai driverele video instalate?

| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza driver genius si vezi daca driverele ce ai instalat sunt cele optime.