| Puchiu_Emanuel-Florin_1996 a întrebat:

Salutari!
Am o problema cu un Samsung Galaxy S I9000. Am incercat sa fac un upgrade cu programul Samsung Kies, de la Android 2.3 la 4.1. in timpul procesului de upgrade, telefonul a intrat in Download mode. dupa 3 ore de asteptat in care nu a a aparut nimic schimbat, am incercat sa accesez recovery mode, dar nu am putut. Nestiind ce trebuie facut, am decuplat cablul usb. cand incerc sa aprind telefonul, imi apare aceasta imagine http://gyazo.com/cd40137d22ca8cd00640f15e9cddd766... nu pot accesa nimic, in afara de download mode.
ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi? sau trebuie dus la un service?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu-s tiu ce aibii ai facut tu, dar s1 nu are nici un 4.1. s1 are ultimul update la 2.3.
Nu imi dau seama c e ai facut tu, dar trebuie rezolvat cu odin.

| Puchiu_Emanuel-Florin_1996 explică (pentru sltlp):

In Samsung kies aveam versiune de update valabila! am incercat cu odin, dar nu il recunoaste...

7 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Încearcă să bagi cablul USB iar, vezi ce apare.

| Puchiu_Emanuel-Florin_1996 explică:

Http://gyazo.com/8069c4cba74e3943161060f8ec3957a7 asta imi apare cand vreau sa aprind telefonul

| sltlp a răspuns (pentru Puchiu_Emanuel-Florin_1996):

Nu cred ca iti arata kies nimic. nu are cum, intelege.
iar eroarea aia inseamna ca telefonul e semi-mort.
te iei de mana cu desteptul de aici http://www.tpu.ro/......pa-isi-da/ dar macar el a facut altceva, si vezi cum a solutionat, sa si el a facut o tampenie de asta. oricum, se repara fie in service, fie cu jig(sanse scazute sa il poti repara cu un jig).

| Puchiu_Emanuel-Florin_1996 explică (pentru sltlp):

Crede-ma! Kies imi arata ca in tutorialul asta! https://www.youtube.com/watch?v=VGBDiE8JoV8! adica imi arata ca am o noua versiune gata de instalare... Voi merge astazi cu el la service. Stii cam pe la ce bani o sa ma ajunga reparatia?

| sltlp a răspuns (pentru Puchiu_Emanuel-Florin_1996):

Ala-i advance, acolo are sens. la i9000 nu avea cum sa arate. of, cum sa mai explic laughing.
O sa te ajunga 50-150 lei, depinde si de cat de "indulgenti" o sa fie.

| Puchiu_Emanuel-Florin_1996 explică (pentru sltlp):

Spre surprinderea mea, am reusit sa-l fac cu Odin! Oricum multumesc pentru sfaturi! Se pare ca am avut ceva noroc!