| Octavian_Daniel_1995 a întrebat:

Salutari, am o problema la instalarea windows-ului.
Cand ii dau instalarea imi sare din cursul de instalare direct la deschiderea lui.
Din momentul ce imi apare dialogul cu apasarea oricarei taste mi se incarca o bara si apoi se "deschide", imi apare ecranul negru si cursorul pe ecran...

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cand iti apare pe ecran "Press any key to load boot device" trebuie sa apesi o tasta; altfel se incarca windowsul care il ai deja instalat.
Dupa acea va mai apare lucrul acesta inca odata in timpul instalarii (mai spre final), dar atunci sa nu apesi nimic.

| Octavian_Daniel_1995 explică (pentru anonimg):

Pai apas, doar ca nu se instaleaza, se incarca direct windows-ul vechi
Nu imi apare nici o data butonul de "instal"

| anonimg a răspuns (pentru Octavian_Daniel_1995):

Atunci ar trebui să intri in bios și să selectezi "first boot device" ca să fie unitatea de care te folosești pentru instalarea windows-ului (usb, dvd-writer)