| Cristian9616 a întrebat:

Salutari, am și eu o întrebare. Am cumpărat o pereche de câști de la Zoopie din acelea wireless, primele zile a mers totul perfect acum nu reușesc sa împerechez castile, se aude doar una iar cealaltă parca da sa se conecteze dar nu se aude, ce pot face?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Uite asa fraier cum i mi zici tu incerc sa i ti raspund, eu cred ca acele căsti nu sunt compatibile cu telefonul desii au mers la inceput, sau poate tu le ai defectat desii sunt casti wireless se pot defecta tot asa ca si unele pe fir, cel mai bine daca sunt inca in garantie mergi cu ele inapoi in magazinul de unde le ai cumparat sa ti le schimbe, daca cumva le ai cumparat online trebuie sa ai un numar de telefon al firmei si suna i, spune le ca de cateva zile ai observat ca numai functioneaza si vrei sa le trimiti inapoi la garantie, incearca totusi sa deconectezi si sa reconectezi functia bluetoth al telefonului poate de acolo sa ai probleme.

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi, le-am deconectat și le-am conectat iar și acum merg

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Eu cred ca totusi nu castile sunt defecte ci este o nepotrivire intre telefon si căsti fiind mărci diferite ele lucreaza pe frecvente diferite, incearca sa cumperi căsti după modelul de telefon pe care il ai, de exemplu: Ai telefon Samsung casti Samsung cumperi nu Xiaomi sau Philips, ca nu vor merge deloc.

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pe site-ul lor scrie ca funcționează la orice telefon

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Din cand in cand mai repoorneste telefonul si fa i toate actualizarile ca sa le ai la zi, ce marca de telefon ai?

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Samsung Galaxy S20 am

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Si castile ce marca sunt? Ai probat castile pe alt telefon? Sau pe acest telefon probeaza alte căsti chiar si unele vechi cu fir, ca sa vezi problema este din căsti sau mufa telefonului e defecta, stiu ca pe wireless nu ai nevoie de mufa telefonului, dar o verificare nu strică niciodata.

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am avut casti originale cu mufa tip C ca de încărcător dar le-am pierdut, am încercat fel de fel de casti și nu a mers, astea sunt de la Zoopie habar nu am ce marca

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Deci telefonul nu are mufa de 3, 5 mm sau mufa jack? Foloseste alt tip de mufă pentru cască?

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merge doar din aia lata ca la încărcător și am încercat și cu din aia...dar trebuie mufa originala Samsung

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Cumpăra ti mai bine casti originale Samsung, dar telefonul nu l ai cumpărat cu căstile lui? Sau nu l ai cumparat nou in cutie.

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nou l-am cumpărat dar castile originale le-am pierdut

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cristian9616):

Cumpăra i frate căstile lui originale dai un ban dar sti ca sunt ale lui si vor merge ani de zile, asa te chinui cu rahaturi incompatibile.

| Cristian9616 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O sa cumpăr zilele astea

| Cristian9616 explică:

Frate, auto-corectorul! Dar habar nu am de ce răspund la un fraier care abia așteaptă sa vadă o greșeală, doar cu asta poate ieși în fata