| nashu40 a întrebat:

Salutari!
Am un notebook Acer Aspire One. De cateva zile nu ii mai merge tastatura,decat cateva,asa pe sarite. De aseara insa am si probleme la display. Il deschid,sta cateva secunde si apoi incepe sa tremure rau de tot,incat nu se poate vedea nimic si il inchid repede, de teama sa nu pateasca ceva. Mentionez ca ieri l-am sters cu o carpa. Sa fie oare asta cauza pentru care clipeste asa? In trecut tin minte ca a mai facut asa, l-am lasat vreo 3 zile si dupa ce l-am deschis iar nu a mai facut nimic.
Am incercat sa-i atasez un monitor, ca sa ma conving de la ce vine cauza. Pe monitor imaginea nu mai tremura. Dar aici ma confrunt cu alta problema pentru ca in timp ce monitorul e cuplat, ramane activa si imaginea de pe display-ul netebook-ului.
1.Care sa fie cauza si ce se poate face, atat pentru tastatura cat si pentru display?
2.Cum pot anula imaginea de pe display in timp ce e cuplat monitorul, ca sa nu-l mai fortez si pe el? Exista vreo comanda de pe tastatura sau altceva?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| theodorafemme2001 a răspuns:

Poate vechimea este de vina sau vreun virus. Du-l la reparat!

| Sfetnicul a răspuns:

Nu e ascultător.