| anonim_4396 a întrebat:

Salutari. Cum as putea sa imi conectez routerul wireless la pc'ul care este deja conectat la internet prin alt port.

4 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Nu inteleg intrebarea. Te poti conecta fie prin lan (cablu de retea) fie prin wireless (caz in care ai nevoie de stick d-ala pe usb).

| Ax3LdeV a răspuns:

Pui mufa wan de net la router si pui mufa lan de la router la pc

| ԂǮϞiŚ a răspuns:

1.iei un cablu WAN-NET (cablu obisnuit de internet)dar cu 2 capete(un fel de prelungitor) pe care il introduci in portul 1 din router, iar celalat capat in calculator. Sper ca te-am ajutat.

| Vaicedilema a răspuns:

Eu vreau sami conectez pcul la internet direct de la cablu si apoi sa fac cumva sa bag netu si prin routerul wireles pentru a umbla cu laptopul sau telefonul prin casa