| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Dacă am fost foarte inteligent și mi-am scăpat telefonul din buzunar și printr-un miracol el s-a spart și printr-un alt semi miracol nu mai merge și printr-o întâmplare, mi-am luat și bătaie(o palmă „prietenoasă" pe ceafă și în cap) de la tăică-miu?

Cât costă să-l repar, taică-miu e supărat și eu sunt cel mai supărat, practic când apăs pe buton doar se parinde un pic sus și se stinge imediat.

PStongueentru cei care dau răspunsuri pe lângă:Vă mulțumesc, totuși nu era nevoiehappy

PSS:Aș aprecia dacă ar fi cineva care a lucrat, cunoaște sau pur și simplu a pățit așa ceva.mă simt prost(atât la propriu, cât și la figurat):/

Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai uitat modelul telefonului. Trebuie schimbat ansamblul display.

| CM7YRE a răspuns:

Ce model mai exact? Preturile difera in functie de service; in general/cel mai probabil o schimbare de touch/display te ajuta daca nu e si altceva. Trebuie dus la cineva, sau poti incerca tu daca te pricepi, dar tot mai ok e ideea de "service". Pretul n-ai cum sa-l estimezi decat in functie de ce e stricat/modelul telefonului/mana de lucru la service etc.

| CM7YRE a răspuns:

Daca preturile de pe OLX sunt "normale" https://www.olx.ro/oferte/q-display-samsung-j3/ cam la fel ca cele de pe Shopmania https://www.shopmania.ro/q-display-samsung-j3-2016 si gsmnet https://www.gsmnet.ro/......y-j3-2016- atunci un display te duce 200-300 ron plus mana de lucru in functie de service. Opinia mea e ca "nu merita". Daca tu crezi ca merita, incearca. Preturile difera in functie de locul de unde iei, cine ti-l monteaza etc.

| Catrice a răspuns:

Are nevoie de niște aghiazma, o pomenire și o vizita la niște moaște, iar spiritul lui o sa se întoarcă. laughing
Câteva sute de lei, depinde ce e spart și cat de mult.

PS: e nevoie și de niște mătănii ca sa obții banii cu care sa îl repari.

| IIIshaneIII a răspuns:

Trebuie inlocuit display-ul cu touch si pleaca de la 100lei fara manopera pana la 6-700lei la samsunguri care au dsplay-urile foarte scumpe