| SilentDark a întrebat:

Salutari! Daca vreau sa schimb windowsul din 7 in 8.1 pur si simplu pun CD-ul si instalez obisnuit?

Spun asta deoarece am vazut multi care nu bootau de pe CD ci intrau in DVD RW si deschideau setupul de acolo, instalarea avand o alta interfata, cu alte optiuni, si aceasta facandu-se in ecran mic, nu in full screen.

Deci cum ar trebui sa procedez ca sa imi schimb windowsul de pe PC?

Funda pentru cel mai rapid raspuns!

Răspuns Câştigător
| Nelu62 a răspuns:

Http://www.programecalculator.ro/......ndows-8-1/
Pentru a intra in Bios:
La pornirea calculatorului, in partea de jos a ecranului se va afisa tasta corespunzatoare, apoi alegi de pe ce sa se instaleze (DVD sau stick USB). Introduci dvd-ul si dai repornire. Daca ai deja windous-ul poti sa incepi de la paragraful 1.4.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai Windows 7 original, vei primi gratuit Windows 10. Asa ca nu mai instala 8.1.

| K0sti a răspuns:

Bootand cu DVD-ul, nu inainte de a formata mai intai partitia C!

| Paun_Andrei_1978 a răspuns:

Am avut si eu window 7 acuma am 8 eu doar am luat acel cd sau dwd depinde ce ai cu windows si l-am bagat in calculator si dupa la instalat ce mare greutate