| ChevyCruze a întrebat:

Salutari la toata lumea. De curand am cumparat un laptop Lenovo Y700. Ca specificatii are:
1. Procesor i7 6700HQ 2, 6 ghz up to 3, 5 ghz, 4 nuclee reale, 8 nuclee virtuale
2. Placa video GTX 960m 4 gb ddr5
3. 8 gb ram DDR4 2133 mhz
4. SSD 120 gb WD
Pretul lui a fost de 1860 ron. A meritat achizitia? Multumesc frumos.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să-l folosești sănătos!

| PainTech a răspuns:

Te felicit pentru achizitie. Pretul la care se vinde un astfel de dispozitiv e undeva la 3000-3500 de roni. Sa il stapanesti sanatos!

| Kleb a răspuns:

Normal, l-ai luat SH? Presupun ca da, la pretul asta nu cred ca gasesti nou

| ChevyCruze explică (pentru Kleb):

Da, l-am luat second hand. L-am luat doar cu SSD, fara hard.

| Kleb a răspuns (pentru ChevyCruze):

Esti cel mai norocos om laughing Daca i-ai pune si un hard pe care sa iti instalezi jocurile, iar pe SSD sa pui doar windows-ul ar fi blana, sa l stapanesti sanatos

| ChevyCruze explică (pentru Kleb):

Iam pus un hdd de 500 de giga...Dar second a meritat fara hdd 1860 ron? Asta vreau sa zic, SECOND HAND a fost cumparat, nu NOU, ca de era nou, eram constient ca am facut super afacere.

| Kleb a răspuns (pentru ChevyCruze):

Daca e intr-o stare ok atat estetic cat si tehnic, ''ai dat lovitura'' chiar daca n-avea hdd, si asa nu e atat de scump laughing Daca nu ai procesorul sau ceva la el aproape dus e perfect

| ChevyCruze explică (pentru Kleb):

El deocamdata merge ok. De exemplu, ca si temperaturi am, la procesor in idle intre 35-45 de grade si in gaming intre 75-80 de grade (mai sare cateodata pentru 1 secunda la 82-84, cate un spike din asta), iar la placa video in idle maxim 40, iar in gaming nu a sarit mai mult de 73 (pana acum am test fifa 18, gta 5, pubg, counter strike global ofensive).

| Kleb a răspuns (pentru ChevyCruze):

E ok, un cooler bun sa iti iei, daca tot ai laptop performant, nu merita sa ti bati joc de el...

| ChevyCruze explică (pentru Kleb):

El sta pe cooler. Un Cooler Master.

| Kleb a răspuns (pentru ChevyCruze):

Atunci e ok

| PinguIstHEBest a răspuns:

Normal ca a meritat..imi trimiti link te rog de la site?