| deuceD a întrebat:

Salutări. M-am gândit sa deschid două canale de youtube, bazate pe sport insă pe două sporturi diferite: unul despre faze din tenis si unul despre fotbal.
Problema e următoarea, eu vreau ca pe urmă să le monetizez punând google adsense pe ele.
Dacă am un singur cont google, pot avea două canale pe el?
Pe urmă, pot ca toate veniturile sa fie generate intr-un singur cont de google adsense?
Cat mai multe informaţii va rog si răspunsuri doar de la cunoscători.
Ofer fundiţa.

3 răspunsuri:
| deuceD explică:

Am mai văzut canale care uploadează astfel de materiale.
Sunt inregistrări preluate de la alte posturi de televiziune, montate de catre mine.
Dacă se poate să îmi răspundeţi la întrebarile de mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intai de toate ai nevoie de continut original. Doar nu te gandesti ca iei niste clipuri dintr-o parte, le uploadezi la tine si faci bani?

| Rockat a răspuns:

Nu poti porni moetizarea daca nu am drepturi depline asupra lucrurilor care șle incarci!