| Marius_Enache_1995 a întrebat:

Salutări, TPU! Am încercat să reinstalez Windowsul, însă laptopul se oprise deoarece nu mai avea curent, așadar instalarea nu s-a terminat. După ce l-am pus la încărcat și l-am deschis, in timpul bootului, ecranul înghețase in timp ce bulinele se roteau.As vrea sa stiu cum as putea sa instalez sistemul de operare in aceste condiții (nu contează ce sistem e). Ofer funda celui care-mi oferă o soluție care funcționează.

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Poti sa pui Windows 10 (descarcat gratuit de la Microsoft) pe un stick, folosind Windows USB/DVD Download Tool sau Win32 Disk Imager, si sa bootezi de pe stick.

In mod normal ar trebui sa continue instalarea, nu e ok ca s-a blocat. Apasa ceva taste poate o ia din loc, sau vezi daca ai meniul de safe mod cand apesi F8 in timp ce porneste.

| Marius_Enache_1995 explică (pentru tpuuser999):

O să încerc sa pun windows pe un stick, cred că e singura soluție oricum. Mulțumesc pentru răspuns!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vreun buton de reset, sau ii scoti de multe ori bateria pana iti intra in recovery....si selectezi de acolo reinstall windwos. Poate merge.

| Marius_Enache_1995 explică (pentru anonim_4396):

Până să pun întrebarea am căutat pe internet soluții, însă nici una nu a mers. Mulțumesc totuși pentru răspuns.

| Magix123 a răspuns:

Pai ai incercat sa scoti cd-u si sa il bagi din nou?

| Marius_Enache_1995 explică (pentru Magix123):

Nu am cd cu Windows. Am avut 8.1 preinstalat și am făcut upgrade la 10.