| Cristian1313 a întrebat:

Salutari TPU. Azi de dimineata am pregatit un ceai, l-am asezat langa laptop-ul care era inchis si din neatentie am varsat ceaiul pe masa, care a ajuns si sub laptop. Nu stiu de ce l-am luat repede si l-am pus cu spatele in SUS, l-am sters cu un servetel si dupa aceea cu feonul. L-am intors si am incercat 5 minute sa il aprind, s-a luminat doar butonul de pornire si tastatura, dupa care s-a stins... ecranul nimic. abia dupa aceea i-am scos bateria cablul de alimentare si l-am stins. Iar acum imi e frica sa mai incerc sa-l aprind... cate zile sa-l las la uscat si unde? Iar daca nu merge l-as trimite la service( il am de 2 luni dar este din america si ar trebui sa trimit laptop-ul la o ruda sa-l duca la garantie si cel mai probabil nu ii vor face nimic). Cat credeti ca ar costa?

2 răspunsuri:
| davirob a răspuns:

Poti sa incerci sa il aprinzi dar daca a stat 1 zi, daca nu merge il poti trimite la service, acu pretul difera la ce s-a stricat.

| Cristian1313 explică:

Mersi de sfaturi, avea doi magneti lipiti si dupa ce am curatat laptop-ul a mers ca de obicei ^_^