| anonim_4396 a întrebat:

Salutari TPU, ce faceti? Vreau sa va intreb cum as putea sa imi stearga mai rapid contul pe Facebook, sa mi-l suspende? Am primit o blocare de 3 zile si as vrea ca dupa expirare sa postez ceva incat sa mi-l inchida. Stiti cam ce as putea sa pun? Daca pun poze interzise ma va bloca iar dar nu mi-l va inchide. Multumesc pentru timpul acordat, o zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
| Ionut123987 a răspuns:

De ce nu-l ștergi tu? Dacă îl ștergi și nu te mai conectezi 30 de zile se șterge de tot, pana atunci e doar dezactivat, în caz ca te răzgândești sa te poți conecta înapoi. Dacă îl dezactivezi poți sa te reconectez oricând.

| Werrich a răspuns (pentru Ionut123987):

Aveți dreptate, dar nu am răbdare 30 de zile și ma simt ispitit sa îl reactivez.

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru aceasta poți să ceri închiderea contului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi la setări, că trebuie să existe o functie privind ștergerea definitivă a contului.
Nu știu de ce soliciti tu lucrul acesta, dar dacă interesul tău este să faci ca mesajele să dispară, te anunț că nu poți! Ele rămân in messengerul celorlalti, nu dispar odată cu șteregerea contului.
Daca asta intentionezi, nu prin stergerea contului se rezolvă, ci altfel.

| Werrich a răspuns (pentru floresdemayo):

A, nu, e vorba ca mi-am făcut mulți dușmani pe Facebook și nu vreau sa am probleme, asa e ca este singura soluție pentru a nu mai crea probleme. Mulțumesc pentru răspuns.

| floresdemayo a răspuns (pentru Werrich):

Blochează-i de la A la Z.

| Werrich a răspuns:

Uitasem sa zic ca e vorba de Facebook, nu de TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://deletefacebook.com/

Și nimic mai mult

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Va mulțumesc frumos!

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Ma duce la pagina in care dureaza 30 de zile sa mi-l inchida.

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Da, însă contul tău nu va fi listat. Va rămâne dezactivat, ulterior șters.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar contul de Facebook îl poate suspenda numai atunci când încalci în mod repetat drepturile altor persoane. Spre exemplu când încarci conținut protejat de drepturile de autor, Facebook va bloca acel conținut. Tu contești, iar dacă îți este respins, prima dată nu pățești nimic. La a doua respingere îți poate dezactivează contul definitiv.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Depui o cerere de stergere cont. Contul nu va fi sters imediat. pana cand ti se raspunde, dupa ce ti se raspunde in 30 de zile o sa fie sters complet