| WhiteTheShowZ a întrebat:

Salutari TPU... Ce sursa si Cooler si Carcasa mi-ati recomanda pentru elementele:

Placa de baza GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 960 G1 GAMING 4GB DDR5 128-bit

Hard disk Seagate Desktop SSHD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III

Procesor Intel Skylake, Core i5 6500 3. 20GHz box

Memorie Corsair Vengeance LPX Black 8GB DDR4 3000MHz CL15 Dual Channel Kit

Eu, mi-as lua Un Cooler CPU Noctua NH-L9i,si sursa Corsair Builder Series CX750M si Carcasa Zalman Z11 NEO ...Acum spuneti voi parerea daca este bun la ce ma gandesc,,, daca nu dati-mi voi alte exeplme si sa-mi ziceti si de ce nu este bun sa-mi iau de aia.DAU FUNDA +VOT 100%.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cooleru ii cam de c***t cauta cv putin mai mare... Carcasa ii ok

5 răspunsuri:
| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Asta ti de ajuns http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-bronze-500w/..Sau cauta cv in 550-600w,,de firma,,. Aceea,, Corsair Builder Series CX750M,, ii prea,, mare,, sa zic asa nu ai nevoie de 750w pentru ce ai tu. Bafta la cautat.

| WhiteTheShowZ explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Dar carcasa si collerul? sunt bune sau?

| WhiteTheShowZ explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Uite intre Sursa Corsair Builder Series CX600M si Sursa Chieftec A-135 Series APS-600SB 600W care? bai eu as vrea sa ma tine toate timp de 5 ani macar.

| KodrutZ a răspuns (pentru WhiteTheShowZ):

Fizic sanse sa te tina ai, dar cel putin placa video cu siguranta va fi depasita binisor atunci, la fel si procesorul. Nah, cum ziceam, revin miine. Nu mai fa 100 de intrebari pe aceeasi tema.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru WhiteTheShowZ):

Asta : Corsair Builder Series CX600M ii ok. tinand cont ca ii si semi modulara..deci cablurile ce nu-ti folosesc le scoti...

| KodrutZ a răspuns (pentru WhiteTheShowZ):

Cooleru ii cam de c***t cauta cv putin mai mare... Carcasa ii ok