| Sakhni_Eduard_1998 a întrebat:

Salutari TPU! Spuneti-mi cum as putea sa, cum sa zic..."unesc" ambele hard drive-uri C si D? Multumesc mult!

10 răspunsuri:
| florinake02 a răspuns:

Nu poti pentru ca in c se afla sistemul de operare si alte programe si in d sunt toate prostiile din pc.
si c nu trebuie sa fie plin, mereu trebuie sa lasi un spatiu liber pentru fisierele temporare si alte chestii.

| Sakhni_Eduard_1998 explică (pentru florinake02):

Aha.Multumesc! Si sti cumva daca pot bloca C-ul in asa fel incat sa nu pot downloada nimic pe el?

| Azµre a răspuns (pentru Sakhni_Eduard_1998):

Folosește Partition Magic și dăi marge partitions c+d și va deveni o singură partiție fără să ștergi nimic.

| tr3ig a răspuns:

Florinake tu ai ceva in cap da nu destul, poti sa faci doar prin formatare totala(stergi amandoua partitiile si creezi una singura) dar nu vad ce rost are chiar daca ai hardu mic, merge si cu partition magic da nu prea mult risti sa il blochezi si atunci sa fii obligat sa il formatezi complet fara a mai puta recupera ce e pe el

| florinake02 a răspuns (pentru tr3ig):

Nu se spune tot.

| tr3ig a răspuns (pentru florinake02):

Pai si atunci nu inteleg ce ajutor ii mai dai? sau vrei sa ajuti contra cost? situ asta este facut pentru a-i ajuta pe toti. cum poti si cum stii nu sa tii in tine

| Trynda a răspuns (pentru Sakhni_Eduard_1998):

Pai vezi, selecteaza folder-ul unde downloadeza browser-ul tau, daca descarci de pe google chrome sau astea. Daca descarci simplu, cu vreun program de descarcat, atunci muta fisierul de descarcare in D(ai acolo la preferinte, preferences). Orice ai pe desktop se salveaza in C.

| Sakhni_Eduard_1998 explică:

Pai acum m-am prins cum merge deci va multumesc mult Azure, tr3ig si Trynda pentru ajutor!

| florinake02 a răspuns (pentru tr3ig):

Adevarul e ca nu stiam chiar asa bine, si de aceea nu puteam sa spun tot

| tr3ig a răspuns:

Sa le unesti? adica sa faci o singura partitie sau cum? hard drive-ul este o parte mecanica! este la fel ca si cd-romu ce iti arata tie acolo in calculator sunt partitiile(spatiul impartit de pe hard), ca sa poti sa faci o singura partitie trebuie sa formatezi hardul si sa reinstalezi windowsul, daca ai doua harduri atunci nu ai cum sa le unesti! fii mai explicit cu intrebarea si iti raspund la ce nu stii!