| valhala90 a întrebat:

Salutari tuturor TPU-istilor.Am incercat sa imi instalez android jelly bean(android 4.1) pe telefonul meu Samsung GT-I9000 si am urmat instructiunile de pe acest link:http://www.gadget-review.ro/instalare-android-jelly-bean -pe-samsung-i9000/
Problema e ca la un moment dat mi se cere sa copii niste fisiere pe memoria interna a telefonului iar PC-ul nu imi recunoaste telefonul(chiar daca imi apare ca pc-ul a instalat driverele cu succes).De aceea nu am putut niciodata sa conectez telefonul la Samsung Kies.Am descarcat tot felul de drivere si am incercat diverse solutii dar fara succes.Va rog sa imi spuneti ce drivere ar trebui sa folosesc si eventual sa atasati si un link.De asemenea, cei care stiti o solutie mai buna de a instala acest soft pe acest telefon va rog sa lasati un link.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

De obicei se rezolva. Vezi sa ai activat in windows instalarea automata a actualizaroilor si a driverelor!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput scoate prostia de kies din pc. Cand te-ai apucat de asa ceva trebuia sa stii ca kies nu are ce sa caute in pc.

| valhala90 explică (pentru sltlp):

Si dupa ce dezinstalez kiesul ar trebui sa se rezolve problema asta?

| sltlp a răspuns (pentru valhala90):

De obicei se rezolva. Vezi sa ai activat in windows instalarea automata a actualizaroilor si a driverelor!