| Ovidiu a întrebat:

Salutate! Mi-a dat cineva o problema legata de matematica sa o rezolv. Si arata asa:

Numarul 124404673422 este un mesaj ascuns

9 - 12
17 - 36

De saptamani de zile incerc sa gasesc o solutie dar niciun rezultat. Probabil e legat de binare, litere.
Ma poate ajuta cineva cu cunostinte mai avansate in matematica?

6 răspunsuri:
| Ovidiu explică:

Observ ca TPU nu mi-a respectat pozitia numerelor dar o sa le scriu in linie: 9 -> 12 -> 17 -> 36

| sasaomulsubtire a răspuns:

9 decembrie, ora 17:36?

| Ovidiu explică (pentru sasaomulsubtire):

Nu cred. Trebuie sa aiba legatura si cu numarul pus in intrebare.

| Ovidiu explică:

E ceva legat de mate info, cred.

| Stefan1073 a răspuns:

Buna! Ai mai gasit mesajul ascuns?

| Ovidiu explică (pentru Stefan1073):

Buna! Nu.