| AngelOrDemon a întrebat:

Salutt... am si eu o problema nu pot sa primesc mesaje, eu trimit dar de primit nu le mai primesc ..Am incercat cu o prietena mi-a trimis un mesaj si eu nu l-am primit ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Ai putea incerca sa-ti pui cartela pe un alt telefon, apoi s-o rogi pe prietena ta sa-ti trimita mesaj. Daca nu merge, cred ca este posibil sa-ti schimbi cartela, dar sa-ti pastrezi numarul si toate contactele(copiindu-le pe telefon si apoi pe noua cartela). Nu prea te putem ajuta noi cu aceasta problema. Du-te la magazinul operatorului din orasul tau si vezi ce poate sa faca. Tot de acolo s-ar putea sa se poata schimba si cartela.

5 răspunsuri:
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Du-te la un reprezentant al retelii din care faci parte impreuna cu prietena ta. Arata-i ca daca prietena ta iti trimite mesaj tu nu primesti. Ca din minune, este posibil ca pe loc sa-ti mearga(sa faca ei ceva acolo). Si eu am aceeasi problema ca tine cu un prieten.

| AngelOrDemon explică (pentru AndreyIstetul):

Am fost dar au sunat la serviciul de clienti si... mi-au recomandat ori sa-mi schimb cartela sau telefonul

| AngelOrDemon explică (pentru AndreyIstetul):

Am fost si au sunat la serviciul de clienti si mi-au recomandat sa imi schimb cartela sau telefonul

| guardian18angel a răspuns (pentru AngelOrDemon):

Iti poti schimba cartela, si sa-ti pastrezi numarul, si numerele din telefon, cu ajutorul celor responsabili de retea din orasul tau. Eu am facut asta de 2 ori pana acum pentru ca m-am tot schimbat.

Zi-le problema ta si zi-le ca o vrei rezolvata fara sa trebuiasca sa strici bani din moment ce nu e vina ta, e vina lor.

Eventual baga cartela ta in alt telefon si incearca sa vezi daca merge happy.

| AngelOrDemon explică:

Dau funda