| xzawn17 a întrebat:

#SALUTTPU
Recent am gasit un webcam si as vrea sa-l testez. Tin sa precizez ca este Microsoft lifecam hd-3000, ei bine pe site-ul original Microsoft cu driverul nu este windows 10. Help

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ai incercat sa instalezi driverul pentru Windows 7 in Compatibility Mode?

click dreapta pe driver, Properties - tabul Compatibility

activezi "Run this program in compatibility mode for"
alegi "Windows 8.1/7"

Restart calculator la final

https://www.microsoft.com/accessories/en-us/d/lifecam-hd-3000

Suplimentar, daca nu merge, poti incerca sa elimini driverul din Device Manager, si sa lasi Windowsul sa instaleze un driver generic, sunt mari sanse sa mearga.

in Device Manager, selectezi rubrica "Imaging devices"

(daca nu apare, mergi sus la meniul View si activezi View hidden Devices) -

click dreapta pe Microsoft Livecam HD
alegi: Uninstall device
apoi: Scan for Hardware changes

Alternativ, poti incerca in locul celor doua comenzi, sa apesi doar Update Driver

ar trebui sa ii instaleze driverul generic, apoi dai un restart.

| xzawn17 explică (pentru NLS):

Va multumesc mult amandurora. Am instalat un driver pentru windows 7 si merge. Am ales acest comentariu ca declara castigator, deaorece a explicat bine. BAFTA!

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Incearca poate merge cu driver de windows mai vechi, 7, 8.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

HD3000 trebuia sa mearga din prima, fara probleme cu W10.